Otázky a odpovědi (FAQ)


Fungujete i dneska?

Ano. Možná přeháníme, ale s ohledem na aktuální informace naších italských přátel, kteří tento virus jen před pár dny podle jejích slov fatálně podcenili, pracujeme v bezkontaktním nouzovém režimu a do baráku klienty nepouštíme. Domluva mobily – klient na dvoře v autě nebo přes dveřní telefon. Domluva pro pěší příchozí na dvoře s minimální 5 m vzdálenosti. Chráníme sebe i klienty a přesto málo i velkoobchod vína, přírodních šťáv Biotta a hromady dalšího zboží, stále funguje. Platba předem do Fio banky, možno i převodem na místě pokud máte Fio banku, jinak hotovostní platba přes větší skleněnou láhev/e od okurek – 1 hod. se na peníze nesmí sáhnout, vrácení peněz s dokladem přes novou otevřenou obálku, kterou si klient odnese spolu s kartóny vína z palety před krytým vchodem do baráku. Vše v rukavicích a po každém kontaktu s klikou, kartonem, hotovostí - mytí rukou. Zboží zase stěhujeme do baráku až po hodině, co jej vyfouká vítr na paletě na terase za barákem. Venku má vše pod kontrolou naše spolehlivá bílá chlupatá ochranka, která si drží odstup a všechny příchozí si sílou a stylem svého štěkotu třídí podle svého. Naštěstí nám přeje počasí i přízeň klientů. Držme si palce a vydržme to.

Nemám IČO. Můžu u Vás nakupovat?

Ano. Objednávat lze osobně na adrese Klikatá 27, Praha 5 Jinonice, telefonicky 251 612 092-5, 605 264 005-6, mailem obchod@vino-velkoobchod.cz, nebo po registrací. Více jak 700 druhů vín a destiáltů lze koupit od jedné láhve v AKCI IHNED. Pro ostatní vína, destiláty, delikatesy platí minimální odběry uvedené u každé položky.

Nakoupím u Vás víno za stejné ceny jako přímo od vinaře?

Ano. Naši odměnou je celoroční bonus za všechny objednávky dohromady a v Akci ihned si mužete nakoupit po jedné láhví nebo BIB od desítek až stovek vinařů najednou. Jsme jako stálá prodejní výstava vín z celého světa.

Specializujete se na vína moravská, česká, europská nebo zámořská?

Máme největší výběr vín ve střední Evropě. 10.000 vín světa včetně Moravy. Víno pro každého dle jeho chutě i finančních možnosti. Víno pro gastronomií, obchodníky s vínem i individuální nákupy občana. Láhve i BIB.

Je možný osobní odběr?

Ano, osobní odběr je možný po předchozí domluvě v sídle firmy na adrese Klikatá 27, Praha 5 Jinonice. Klienti i dodavatelé parkují na našem dvoře. Jsme 5 min. pěšky od metra Jinonice (trasa metra B - žlutá, z centra Prahy směr Zličín, do podzimu 2017 v rekonstrukci) nebo směr zastavka Vidoule (BUSem do podzimu od stanice metra Nové Butovice) u našeho souseda přímo na ulici Klikatá.

Jakou máte pracovní dobu?

Klasicky PO-PÁ 8:00 - 16:00, ale po telefonické domluvě lze i mimo tuto dobu včetně víkendu.

Jak je to u Vás s parkováním?

Parkování mají naši klienti zajištěno v našem dvoře a to i pro velká nákladní auta s výjimkou kamiónů.

Jak rychle po objednání si můžu zboží osobně odebrat?

Zboží AKCE IHNED si můžete odebrat po předchozí domluvě ihned. Zboží expedované z našich skladů od Břeclavi po Karlovy Vary musíme nejdříve pro osobní odběr na naší adresu přivést. Ihned poté Vás vyzveme k osobnímu odběru.

Jaké si účtujete poštovné případně balné?

Víno a alkohol je balený do skleněných láhví nebo BIB (bag in box). Česká pošta i přepravní firmy neručí za zásilku pokud není náležitě zabalena. Balíky do 18 láhví musí být přebalené speciálně, např. do polystyrénových obalů v cenách: do 6ks - 190 Kč, do 12ks - 300 Kč, do 18ks - 400 Kč. Vetší množství zasíláme paletovou přepravou např. PPL.cz. Právě z důvodů přepravních cen doporučujeme osobní odběr nebo vlastního dopravce. Můžeme se na odběru domluvit i na večer nebo o víkendu. Zajimat by Vás mohlo i porovnání celkové ceny vín včetně dopravy od nás a stejných vín s "dopravou zdarma" od jiných prodejců vína, včetně vinařů. Při nejasnostech, prosím, volejte nonstop klientskou linku 602 222 602 nebo pro volání ze zahraničí 00420 251 612 092-5.

Které platební karty akceptujete?

Platební karty nebereme. Banky si berou poplatky za realizované platby kartou, které nám s ohledem na naší marži bohužel nedovolují platební karty přijímat.

Jste v Praze dostupní MHD?

Jsme 5 minut pěšky od metra Jinonice, 8 minut pěšky od metra Nové Butovice a 30 metrů od autobusové zastávky Vidoule.

Mám malou vinotéku. Můžu nakupovat i po jedné láhvi?

Ano, aktuálně více než 700 druhů nejvíce prodávaných vín, které lze nakupovat i po jedné láhvi nebo BIB.

V našem hotelu nemůžeme nakupovat za hotovost. Můžeme nakupovat na fakturu?

Ano, lze. Podmínkou je platba předem na náš účet u Fio banky a.s.

Zítra budeme mít svatbu a náš dodavatel nám objednaná vína a alkohol nedodal. Jste schopni nám větší množství dodat ještě dnes?

Ano, jsme každý den, včetně sobot a nedělí, připraveni i na několik velkých svateb, nebo jiných velkých gastroakcí. Skladem jsou levná, středně drahá i drahá vína (některá včetně sklenic nebo v BIB) a destiláty v malých, běžných i velkých láhvích dle zákona, řádně okolkovaná.

Rádi bychom nakoupili vína a dali si je do daňově uznatelných nákladů.

Vína Vám můžeme opatřit Vaším logem jako firemní víno, případně i jinou Vaší obchodní značkou formou levné samolepky do 1 Kč od jediné lahve. Další možností jsou barevné samolepky v řádu několika Kč, nebo Vaše barevné logo jako součást etikety vinaře při řádově stovkách, ideálně přes 1000 láhví.

Rádi bychom nakoupili firemní víno na Vánoce. Kdy je nejlepší čas nakupovat?

Ideální nákup začíná v létě. Lahvují se nové ročníky, tisknou nové etikety, vinař má více času se takové zakázce věnovat. Navíc můžete využít letních akčních cen, výprodejů nebo nově zaváděcích cen mladých vín. Víno může být zaplacené a připravené u vinaře pro expedici k Vám dle Vámi požadovaného termínu. Nemalou výhodou je i mnohem větší výběr kvalitních vín, která bývají v předvánočním období již vyprodána.

Potřebuji dárek k narozeninám. Máte dárková balení?

Ano, můžete si vybrat z několika desítek dárkových balení od jednoho kusu včetně dárkových balení láhve/í se skleničkami v AKCE IHNED.