Manuka med z Nového Zélandu přímo od včelaře.

Manuka je keř v botanické veřejnosti zvaný balvín metlatý. Roste na Novém Zélandu. Z květů keře Manuka vyrobí novozelandské včely med zvaný Manuka med. Tento med je tak unikátní pro své vlastnosti a chuť, že je mnohými považován za nejlepší med na světě.

Na Novém Zélandu mají včelaři s medem Manuka organizaci - Active Manuka Honey Association Nový Zéland a med, který si koupíte u nás má licenci č. 1027.

Med Manuka pojmenovali Maorio pro léčbu zánětů i vyhánění zlých bakterií z lidského těla. S nástupem vědy a chemicko-potravinářských laboratoří vědci objevili, že obsahuje přírodní enzymy, které díky keři Manuka a práci místních včeliček úspěšně bojují se záněty a bakteriemi v těle lidí.

Místní léčitelé a šamani dokázali přesvědčit odbornou lékařskou veřejnost o účincích medu manuka při léčbách různých onemocnění, poranění i dalších zdravotních problémů.

• Med Manuka Golden Hills je hustší a tmavší než je většina medů, jak je znáte z obchodních sítí. Nejčastěji se přidává do teplých (ne vařících) a studených nápojů. Při pomoci slouží nejlépe jen na lžíci (přednost má plastová lžička před kovovou). Med Manuka se svou bohatou zvlášní vůní i chutí se vychutnává jen tak, na lžičce, místo bonbonu či lízátka.

Výrobní kapacity medu na Novém Zélandu nesou známku BRC (British Retail Consortium). BRC je technický standard a protokol, který ochraňuje spotřebitele poskytováním jednotné základny pro prověřování dodavatelů, kteří dodávají do maloobchodu značkové potraviny. Každou šarži medu lze vystopovat až do úlu ze kterého pochází a kde byl med následně stáčen a zpracováván podle standardu GMP (Good Manufacturing Practices).

Med značky Golden Hills je testován podle ratingu UMF. Tato obchodní značka je medu udělována organizací Active Manuka Honey Association of New Zealand (Novozélandské sdružení pro aktivní med Manuka) která aktivně a neustále sleduje kvalitu a hladinu aktivity medů Manuka.

Autentický a přírodní bioaktivní med Manuka z neznečištěných Golden Hills (Zlatých vrchů) novozélandského buše je vysoce kvalitní med produkovaný rodinnou firmou Cambridge Bee Products. Jde o medařskou firmu s vlastními úly, které sama med stáčí a z medu Manuka vyrábí celou řadu výrobků nejvyšší kvality.