2.3.2021 Máme otevřeno "na okénko v roušce" každý den. Do ulice Klikatá přijedete například z ulic Karlštejnská nebo Puchmajerova. A tedy ulicí Klikatá jedete z kopce a po 50 metrech z křižovatky seshora směrem dolů, po pravé straně jsme hned druhý barák, označený reklamou vína, vjedete do dvora nebo zavoláte a my otevřeme bránu. Neznáte-li oblast kolem metra Jinonice, prosím, jukněte na netu do mapy než k nám vyrazíte. Příjezd ulici Klikatá je možný i zezdola od ulice Jinonická nebo od Waltrovky nad Smíchovem. Lze přijet i ulicí Radlická, za metrem Jinonice vpravo do ulice V Zářezu, a pokračujete Puchmajerovou až k naši ulici Klikatá – a dál viz popis nahoře. Do baráku a sklepů klienty nepouštíme do 2.4. a od 3.4. jen s rouškou. Obsloužíme Vás venku na našem dvoře, kde můžete parkovat. Poprosíme, mějte roušku nebo respirátor. Mimochodem každoročně prodáváme nové zabalené i po létě použité klimatizace, mrazáky, lednice, vinotéky, skladovací a přepravné boxy i přepravky, takže Vám je rádi i od 3.4. předvedeme. Bude-li pršet, máme reklamní deštníky k dispozici. Dojednáme se přes mobily, u nás kupříkladu dobře zapamatovatelný 602 222 602. Po telefonické domluvě i o víkendu a svátečných dnech. Platební karty nepřijímáme. Platba v hotovosti nebo převodem předem z jakékoliv banky. Na místě můžete rovněž platit okamžitým převodem na náš účet do Fio banky jen pokud máte Fio banku nebo když víte, že okamžité platby nabízí i Vaše banka - https://www.cnb.cz/export/sites/cnb/cs/platebni-styk/.galleries/certis/download/seznam_okamzite_platby.pdf. Nadále jsme opatrní s příjmem zboží, pro které máme vyčleněnou místnost i vstup mimo hlavní vchod, kde obsluhujeme klienty "na okénko v roušce". Kdo spěchá na odběr, doporučujeme vybírat z 600-700 druhů vín a dalšího zboží v Akci ihned, ideálně po telefonu. Volat nám můžete i na 251 612 092-5 nebo 605 264 005-6 klidně i večer do 22 hodiny. Jan Thur, obchodník s dobrým vínem také na emailu jthur@afin.cz

Santi Amarone della Valpolicella DOC

Kód: GIV-02-085
758 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda: 75% Corvina, 25% Rondinella

Vinice: vybrané historické lokality v obcích Negrar a Fumane a Marano, na dobře zasluněné, vápencové, trochu jílovité a kamenité půdě s čedičovým povrchem; víno je vedeno metodou Pergola trellising (laťková mříž - vystavení hroznů intenzívnějšímu slunečnímu svitu); výnosy jsou 10 t hroznů na hektar.

Vinifikace: výběr zdravých hroznů začíná asi 5 dní před začátkem vinobraní (kolem 5-15% z celkové produkce). Hrozny se vytřídí na vinicích, ručně se přemístí do sedmikilových dřevěných nádrží a 4 měsíce se suší přírodní metodou na suchém a dobře větraném místě. Přírodním sušením víno získává vyšší obsah cukru a lze tak docílit až 15% obsahu alkoholu. V únoru jsou usušené hrozny s vysoce koncentrovaným moštem dále zpracovávány metodou červeného vína s dlouhou macerací a kontrolovanou fermentací. Poté následuje zrání 2 roky v dubových sudech a 6 měsíců odpočinku v lahvích, pak teprve je víno uvedeno na trh.

Charakteristika: tmavě rubínová červená barva s granátovým nádechem; s výrazným buketem višňové zavařeniny, rozinek a fialek, s náznakem po koření (hřebíček a skořice), bohatá příjemná vyvážená chuť s dlouhotrvající příjemnou dochutí zralého ovoce (broskví, hroznového vína, švestek) a pečených mandlí.

Složení: 15 % alkohol; 6,55 g/l kyselina; 3,28 pH; 8,9 g/l zbytkový cukru; 30,2 g/l sušina.

Optimální uskladnění: více než 10 let v lahvích uložených v chladu a temnu v horizontální poloze.

Doporučené pokrmy: opékaná nebo dušená tmavá masa, bifteky, sýry

Teplota podávání: okolo 18-20°.Minimální odběr: 24

Doplňkové parametry

Kategorie: VENETO - ITÁLIE
Hmotnost: 1 kg
Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
KB Avatar autora Vynikající víno za rozumnou cenu 22.7.2014 21:34
Amarone od SANTI patří k mým nejoblíbenějším vínům. Obecně, Amarone jsou skvělá a krásná vína v poměrně dostupných cenách. Zcela doporučuji a vedle Primitiva ARTAS od Feudo Monachi patří nesporně mezi nejlepší v ceně od 450 do 700 Kč. Vyzkoušejte !!! K.B.
Odpovědět

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: